اگر سوالی درباره خشک کن انگور داری میتونی در انتهای همین نوشته بپرسی

صرفه اقتصادی میوه خشک کن

زمانی که از کنار یک خشکبار فروشی و یا قنادی عبور می کنید آجیل و میوه های خشک شده آدم را وسوسه می کنند اما وقتی به قیمت این چیپس میوه های خوشمزه پی می برید شاید از خرید منصرف شوید. واقعا چرا اینقدر گران هستند؟ مگر خشک کردن میوه چقدر کار دارد؟

شما با یک دستگاه خشک کن میوه می توانید بیشترین درآمد را داشته باشید.
در برخی از فصول سال میزان یک یا چند نوع میوه افزایش می یابد در نتیچه با کمترین قیمت می توان آن را تهیه نمود، بعد آماده سازی اولیه و اسلایس بندی آنها را وارد دستگاه خشک کن کرده و بعد از مدت مشخص میوه های خشک آماده استفاده و بسته بندی می باشند.
به همین راحتی می توان از چیپس میوه درآمد داشت اما باید دقت کنید که از چه مدل خشک کنی استفاده کنید.
مطالعه بیشتر :
تجربه یکی از مشتریان برای خرید یک خشک کن خوب

بهترین خشک کن میوه صنعتی

معرفی میوه خشک کن گازی

سوخت اصلی این نوع خشک کن ها از طریق گاز تامین می شود به این صورت که گاز شهری و یا گازوئیل به مشعل حرارتی متصل شده و باعث گرم شدن مبدل گرمای می شود و این گرما از طریق فن هایی وارد دستگاه شده و گردش این هوای گرم باعث خشک شدن میوه ها می شود. در شکل زیر نحوه عملکرد یک خشک کن میوه را می بینید.

نحوه عملکرد یک خشک کن

معرفی میوه خشک کن برقی

مکانیزم و عملکرد این نوع خشک کن مشابه حالت گازی می باشد با این تفاوت که مبدل گرمایی در این دستگاه المنت است، به دلیل وجود گاز ارزان در کشو ما مدل برقی معمولا به صورت کوچک و خانگی تولید شده و مدل صنعتی و بزرگ آن صادر می شود.

قیمت میوه خشک کن گازی و برقی

قیمت تمام شده مدل برقی با گازی تفاوت چندانی ندارد اما به طور کلی قیمت خشک کن گازی به دلیل ساخت لوله های مبدل هوای گرم و ایجاد خروجی منواکسید بین 3 تا 5 درصد گرانتر است. اما باید در نظر بگیرید تولید محصول به دلیل بالا بودن تعرفه برق در مدل برقی بیشتر از مدل گازی می باشد. توصیه ما استفاده از مدل دوگانه می باشد، در این مدل استفاده از برق و گاز قابل سوییچ کردن بوده و از مبدل گازی و المنت برقی در آن استفاده می شود.

 

مطلعه بیشتر :

خشک کن صنعتی
خشک کن کارگاهی 
خشک کن خانگی

کیفیت محصول در مدل برقی و گازی

همانطور که دیدید نحوه عملکرد دو مدل گازی و برقی مشابه یکدیگر بوده و تنها در نحوه گرم شدن هوا متفاوت هستند در نتیجه کیفیت محصول خروجی یکسان می باشد.
لازم به ذکر است که فروشندگان خشک کن برای فروش یک مدل خاص تفاوتهایی بین این دو مدل قائل می شوند اما زمانی که شما از یک کارشناس با تجربه بپرسید متوجه خواهید شد که هیچ تفاوتی در نحوه عملکرد وجود ندارد.

مدت زمان خشک شدن

عملکرد مدل برقی و گازی مشابه می باشد در نتیجه مدت زمان خشک شدن میوه در آنها یکسان است. مدت زمان خشک شدن به عواملی همچون نوع میوه، عایق بندی خشک کن، نحوه خشک شدن یکنواخت و کیفیت قطعات استفاده شده بستگی دارد. اگر به دنبال یک خشک کن با کیفیت هستید پیشنهاد می کنم از خشک کن های گروه صنعتی هدایت پیشرو بازدید کنید.

میزان مصرف انرژی

دستگاه های چه به صورت برقی و چه گازی در بهینه ترین حالت خود تولید می شوند که علاوه بر مصرف کم می توانند بیشترین بازدهی را داشته باشند اما هزینه انرژی با توجه به تعرفه گاز و برق سنجیده می شود، در مجموع قیمت برق در کشور ما بالاتر از قیمت گاز است در نتیجه استفاده از دستگاه گازی منطقی تر می باشد اما در کشورها و مناطقی که گاز وجود ندارد یا هزینه آن بالاست می توان از مدل برقی بهره کافی را برد.

ابعاد خشک کن ها

با توجه به داشتن مبدل های گرمایی و لوله های خروجی منواکسید مدل گازی نیاز به فضای نسبتا بیشتری دارد ولی به طور کلی آنچنان تفاوتی در ابعاد و اندازه های این دو مدل نیست.

میوه خشک کن دوگانه سوز

این مدل از دستگاه ها با سوخت گاز، گازوئیل و انرزی الکتریکی (برقی) کار می کنند به این شکل که هر زمان مشتری بخواهد می تواند به حالت دلخواه (برقی یا گازی)  دستگاه خود را روشن کرده و میوه ها را خشک نماید.

کلام آخر

توصیه ما استفاده از مدل دوگانه سوز میوه خشک کن می باشد. این مدل می تواند رضایت سلیقه های مختلف را در هر منطقه ای برآورده نماید. اما اگه فکر می کنید استفاده از مدل دوگانه سوز هزینه اضافی می باشد می توانید از یک مدل بهره ببرید.

برای خرید می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و از تجربیات آن ها بهره برید

سوالات و پیشنهادات

می‌توانید سوالات خود ار از این طریق از مشاورین ما بپرسید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *